T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
     Bulunduğunuz Yer: Kaymakamlık  >>   Makam  >>   Kaymakam

 Mustafa PALA - Kaymakam
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Kaymakamımız Mustafa PALA:


1980 yılında Erzurum’un Oltu İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Hollanda’da, orta öğrenimini ise Erzurum’da tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi  mezunudur.


2005 yılında İçişleri Bakanlığı’nda Bolu Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. Oltu ilçesinde Kaymakam refikliği stajını, Şanlıurfa ve Bilecik illerinde teftiş stajını tamamlayarak bir yıl süreyle dil eğitimi almak ve idari sistemini incelemek üzere Fransa’da bulunmuştur. Çankırı-Korgun Kaymakam Vekilliği, Kastamonu-Seydiler Kaymakamlığı, Bingöl-Yedisu Kaymakamlığı ve Siirt Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 02.09.2014 tarihinde Hatay ili Hassa ilçesi Kaymakamlığı görevine atanmıştır.


Halen Ankara Üniversitesi İdare Hukuku Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Belçika’da Yerel Yönetimler ve Adem-i Merkeziyetçilik Eğitimine katılmıştır. Almanya’da Mesleki Eğitim Kursuna katılmıştır. ABD’de Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programı kapsamında Devlet ve Yerel Yönetimler Eğitimine katılmıştır. Çin Halk Cumhuriyeti ile ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapmıştır. İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde Hollandaca ve Almanca bilmektedir.


Evli ve üç çocuk babasıdır.